fbpx

Język:

PL
Sauny

Pobyt w saunie relaks i terapia w jednym

W nowoczesnym i klasycznym wydaniu

Oddziaływanie ciepłem na organizm, przynosi zaskakujące efekty. Pobyt w saunie oddziałuje na cały nasz organizm. Pomaga pozbyć się bólu, poprawić krążenie, wzmocnić pracę wewnętrznych organów, oczyścić ciało z toksyn czy też wspomóc odchudzanie lub walkę z anemią. W Termach Gorce znajdziesz saunę infrared, działającą na podczerwień oraz tradycyjną saunę fińską.

W Strefie Relaksu, tuż obok groty solnej przygotowaliśmy dla Ciebie dwie sauny. Pierwsza z nich, to sauna infrared, emitująca pełne spektrum podczerwieni, które wytwarzają energię cieplną. Sauna infrared w odróżnieniu od tradycyjnej nie podgrzewa powietrza. Podgrzaniu ulega natomiast ludzkie ciało, na które oddziałują promienie podczerwone, wnikając do niego nawet na głębokość 3-4 centymetrów. Seanse w takiej saunie mogą trwać nieco dłużej niż w tradycyjnej.

Podczerwień doskonale zwalcza bóle mięśni i bóle reumatologiczne. Jest też wspaniałym narzędziem wspomagającym oczyszczanie organizmu z toksyn. Wnikając głęboko w tkankę przyśpiesza procesy metaboliczne. Wspomaga też krążenie oraz dotlenia organizm.

Sauna fińska, to klasyk, którego każdy powinien spróbować, oczywiście jeżeli nie ma ku temu przeciwskazań medycznych. Temperatura w saunie fińskiej sięga od 80 do nawet 120 stopni, dlatego pobyt w niej nie powinien przekraczać 15 minut. Sauna doskonale relaksuje, wspomaga odchudzanie, działa też zbawiennie na problemy skórne. Sauna, to świetna propozycja dla osób borykających się ze stanami depresyjnymi, ponieważ ciepło doskonale poprawia nastrój i odpręża.

Zobacz cennik

Jak korzystać z sauny

Z sauny, nie powinny korzystać dzieci, kobiety w ciąży, osoby z problemami ze strony układu krążenia. Każda z saun wykonana jest w naturalnym drewnie. Sauna fińska posiada ławeczki na których można usiąść lub położyć się. Podczas seansu w saunie powinniśmy zachować ciszę i nie rozmawiać.

Po zakończeniu seansu należy stopniowo schładzać organizm. W przypadku sauny infrared można po prostu odpoczywać na leżaku. Wychodząc z sauny fińskiej powinniśmy schłodzić ciało pod prysznicem, lub wyjść na zimne powietrze. Zaleca się korzystać z sauny 2 - 3 razy w tygodniu.

Aby wejść do sauny, należy wypożyczyć ręcznik lub szlafrok.

Wpadnij na nasze social media bądź z nami w stałym kontakcie lajkuj, komentuj, dołącz do rozmowy

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
Tarnów
Warszawa
Opole

Wyznacz trasę

Termy Gorce

Termy Gorce s.c. Poręba Wielka 875 GPS: 49.37.45N, 20.4.19E

Recepcja +48 570 008 500 recepcja@termygorce.pl