fbpx

Język:

PL
Hydroterapia

Hydroterapia

Strefa Odnowy:
Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 19:00, Sobota od 9:00 do 19:00, Niedziela od 11:00 do 19:00

Kąpiel solankowa

Kąpiel solankowa to niekonwencjonalna forma wspomagająca leczenie. Bogata w składniki mineralne woda niesie ze sobą szereg korzyści: łagodzi stres, przemęczenie, wspomaga układ nerwowy, reguluje pracę serca i ciśnienie krwi.

Mikroelementy solanki docierają do głębszych warstw organizmu, obniżając ciśnienie i poprawiając ogólny stan ukrwienia tkanek i przyspieszając metabolizm. Kąpiel w wodzie chlorkowo-sodowej, zawierającej związki siarki, magnezu, wapnia, jodu i bromu, odżywiają komórki. Kąpiel, ze względu na przyjemną temperaturę, znana jest także ze swoich głęboko relaksujących efektów. Zalecana jest szczególnie osobom cierpiącym na przewlekły stres, nerwice, przemęczenie, a także dzieciom z astmą, różnymi alergiami i zaburzeniami.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Kąpiel solankowa
25 min
40 zł

Kąpiel solankowa z hydromasażem

Połączenie kąpieli solankowej z hydromasażem daje uczucie relaksu i rozluźnienia. Przyspiesza regenerację po chorobach oraz wysiłku fizycznym. Korzystnie wpływa na układ ruchu, obniżając ból oraz zwiększając zakres pracy mięśni.

Hydromasaż znany jest także pod nazwą “biczy wodnych”. Polega na oddziaływaniu silnymi strumieniami wody solankowej na ciało. Niweluje stres, obniża ciśnienie, i jednocześnie pobudza metabolizm. Wygładza i ujędrnia skórę. Wprawia ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. Redukuje ból, zmęczenie i napięcie. Stymuluje układ krwionośny, przez co pobudza mięśnie do pracy. Kąpiel zalecana w celach obniżenia napięcia mięśni i stresu, a także osobom z zanikiem mięśniowym lub m.in. urazami kończyn.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Kąpiel solankowa z hydromasażem
25 min
60 zł

Fasony solankowe

Kąpiel wirowa częściowa. Polega na zanurzeniu rąk lub nóg pacjenta w wannie z solanką. Wirująca ciepła woda stanowi relaksująco-pobudzający masaż, a działanie minerałów dodatkowo wzbogaca tkanki organizmu.

Taka kąpiel w solance, w połączeniu z wirowym ruchem wody, reguluje ciśnienie krwi, uspokaja nerwy, wspomaga metabolizm. Regularne zażywanie kąpieli skutecznie łagodzi przeciążone nerwy, leczy nerwice, przewlekłe bóle mięśni i kręgosłupa, pobudza pracę układu odpornościowego i przepływ limfy. Wygładza przy okazji skórę, nadając jej sprężystości i blasku. Temperatura wody utrzymuje się z przedziale 35-38︒C. Fasony solankowe działają nie tylko na ciało, ale także odprężają i wyciszają.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Fasony solankowe
15 min
35 zł

Kąpiel wirowa kończyn górnych

Kąpiel wirowa powoduje delikatny masaż skóry w okolicy poddanej zabiegowi. Kąpiel może być wykonywana przy większości schorzeń dotyczących rąk i dłoni. Zabieg ten cieszy się bardzo dobrymi efektami terapeutycznymi.

Niesie ze sobą następujące korzyści: przyspiesza krążenie krwi, a przez to prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek oraz do usuwania zbędnych produktów metabolizmu i toksyn. Powoduje wchłanianie obrzęków, zmniejszenie zastojów żylnych. Kąpiel wirowa przynosi ulgę w bólu, łagodzi stany zapalne. Poprzez jednostajne wirowanie uspokaja pracę serca i reguluje pracę narządów wewnętrznych. Zmniejsza napięcie mięśniowe, rozluźnia je. Zwiększa zakres ruchu w rękach.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Kąpiel wirowa kończyn górnych
15 min
30 zł

Kąpiel wirowa kończyn dolnych

Kąpiel wirowa nóg, dzięki jednostajnej stymulacji wodą, odpręża mięśnie i stawy oraz dolne części kręgosłupa. Zabieg odbywa się w specjalnie w tym celu skonstruowanej wannie do hydromasażu wirowego.

Podobnie jak w przypadku masażu kończyn górnych, ten rodzaj hydromasażu prowadzi do przyspieszenia metabolizmu tkanek poprzez przyspieszenie pracy układu krwionośnego. Kąpiel łagodzi obrzęki i bóle pleców, stawów, zmniejsza stany zapalne. Dodatkowo masaż wirowy wspomaga metabolizm komórkowy, przyspieszając wydalanie zbędnych toksyn i odżywiając tkankę. Prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego. Skutkuje także odprężeniem mięśni i odżywieniem skóry, regulacją ciśnienia oraz głębokim relaksem.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Kąpiel wirowa kończyn dolnych
15 min
30 zł

Aquavibron

Aquavibron to inaczej masaż wibracyjny. Stanowi bardzo przyjemny i skuteczny dla pacjenta zabieg. Jest masażem częściowym, wykonywanym na określonych obszarach ciała przy pomocy specjalnej aparatury.

Masaż wibracyjny działa poprzez drgania membrany. Drgania te wytwarzane są poprzez przepływ wody w aplikatorze. Są one odbierane przez czuciowe zakończenia nerwowe. Aquavibron poprawia ruchomość mięśni i stawów, sprawia, że tkanki są lepiej odżywione i szybciej się regenerują. Masaż wprawia w pozytywny nastrój, działa pozytywnie na układ nerwowy. Rozluźnia napięte mięśnie, wspomaga niwelowanie stanów zapalnych i bólu. Jak większość zabiegów fizjoterapeutycznych, jego głównym zadaniem jest wspomaganie regeneracji mięśni, zmniejszenie bólu i stanów zapalnych.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Aquavibron
15 min
35 zł

Wpadnij na nasze social media bądź z nami w stałym kontakcie lajkuj, komentuj, dołącz do rozmowy

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
Tarnów
Warszawa
Opole

Wyznacz trasę

Termy Gorce

Termy Gorce s.c. Poręba Wielka 875 GPS: 49.37.45N, 20.4.19E

Recepcja +48 570 008 500 recepcja@termygorce.pl