fbpx

Język:

PL
Elektroterapia

Elektroterapia

Strefa Odnowy: Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 19:00, Sobota od 9:00 do 19:00

Galwanizacja

To rodzaj elektroterapii polegający na poddaniu pacjenta działaniu prądu stałego. Pobudza tkanki nerwowo-mięśniowe, rozszerza naczynia krwionośne. W tym celu przytwierdza się dwie elektrody na określone miejsca na ciele.

W zależności od kierunku przepływu prądu, galwanizacja niesie ze sobą inne efekty. Zabiegi stosuje się przy leczeniu nerwobólu, dyskopatii, zwyrodnieniach stawów bądź kręgosłupa, przy stanach zapalnych, zwłaszcza okolic układu nerwowego. Pomaga też przywrócić równowagę w napiętych mięśniach i zwyrodniałych stawach. Pacjent nie czuje bólu podczas zabiegu, a jego skutki przynoszą natychmiastowe efekty.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Galwanizacja
15 min
20 zł

Jonoforeza

Przy zabiegu stosuje się prąd stały, jednak w odróżnieniu od galwanizacji, dodatkowo wprowadza się pod skórę lek (wybraną substancję), który wspomaga leczenie stanów zapalnych, nerwobóli, reumatyzmu lub neuralgii. Wspomaga także zrastanie się kości po złamaniu. Dociera do tkanek głębokich.

Jonofreza, jak wiele zabiegów elektroterapii, sprawdza się w kosmetyce, wygładzając skórę i przywracając jej jędrność. W rehabilitacji przynosi natychmiastowe skutki: zmniejsza uczucie bólu w miejscu pomiędzy przyłożonymi elektrodami. Łagodzi stany zapalne. Ze względu na rodzaj aplikowanego leku, rozróżnia się kilka rodzajów jonofrezy: cynkowa, wapniowa, jodowa, borowinowa, przeciwbólowa.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Jonoforeza
15 min
20 zł

Prądy TENS

To prądy impulsowe o niskiej częstotliwości. TENS oznacza przezskórną elektryczną stymulację nerwów. Terapia polecana dla pacjentów cierpiących na bóle pooperacyjne, owrzodzenia skóry, neuro- i dyskopatią. Przyspiesza zrost złamanych kości. Elektrody są mocowane bezpośrednio na bolesnym miejscu, wokół niego, na tzw. punktach akupunkturowych lub przy korzeniach nerwów.

Działa skutecznie na ostre oraz przewlekłe bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, bóle menstruacyjne, po amputacji. Łagodzi bóle zębów, neurogenne, objawy rwy kulszowej oraz bóle reumatyczne. Zabieg przebiega bezboleśnie, przynosi szybkie efekty w rehabilitacji. Zapobiega zanikowi kości oraz przysposabia mięśnie do pracy. Ze względu na wysokość częstotliwości prądu wyróżnia się 5 rodzajów stymulacji.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Prądy TENS
15 min
20 zł

Prądy interferencyjne

Zabieg przeciwbólowy i przeciwzwyrodnieniowy, który oddziałuje na głębsze warstwy tkanki. Polega na regularnym aplikowaniu pacjentowi prądu poprzez dwa niezależne obwody o różnej częstotliwości. Elektrody nakłada się wokół leczonego miejsca w czterech punktach.

Prąd jest niskiej oraz średniej częstotliwości. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest dotarcie do głębszych warstw ciała (pozostałe zabiegi prądolecznicze działają na bardziej zewnętrzne tkanki). Prądy interferencyjne są wskazane dla osób cierpiących na zespoły bólowe narządów ruchu, na choroby zwyrodnieniowo-wytwórcze, zaparcia, zaburzenia perystaltyki jelit, dysfunkcje mięśni. Często wykorzystuje się ten zabieg do leczenia nietrzymania moczu. Prądy wspomagają leczenie obrzęków, pobudzają układ krwionośny, stymulując pracę mięśni i układu nerwowego.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Prądy interferencyjne
15 min
20 zł

Prądy Kotza

Rosyjska stymulacja prądem wykorzystywana do zwiększenia siły mięśni zdrowych. Stanowi zwykle element treningu wytrzymałościowego i siłowego. Prąd Kotza jest średniej częstotliwości, wnika więc w głębokie warstwy ciała. Częstotliwość doberana według schorzenia i potrzeb pacjenta.

Stosowany rodzaj prądu doprowadza do pobudzenia i skurczu włókna mięśniowego (tzw. Skurcz tężcowy). Zaleca się je przede wszystkim w celu przyspieszenia metabolizmu, obniżenia napięcia mięśniowego. Rosyjska stymulacja przyspiesza regenerację mięśni, zwiększa ich siłę i zakres ruchowy. Podpięte elektrody posiadają namoczone w wodzie podkłady, przez co pacjent w czasie przepływu prądu przez jego ciało odczuwa delikatne mrowienie. Regularne zabiegi przynoszą pozytywne efekty.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Prądy Kotza
15 min
20 zł

Prądy Traberta

Prądy Traberta wykorzystują prąd o małej częstotliwości, jest impulsowy i jednokierunkowy. Czas trwania impulsu wynosi 2 ms, a czas trwania przerwy – 5 ms. Skutecznie uśmierzają ból już po 2-3 zabiegach. Oprócz tego obniżają napięcie w mięśniach i działają przekrwienie.

Prądy Traberta są wskazane dla osób skarżących się na nerwobóle, zaparcia, bóle mięśniowe, a także dla osób po przeżytych urazach stawów i mięśni. Seria zabiegów działa korzystnie także na zaburzenia krążeniowo-obwodowe, zespoły korzeniowe, zapalenie tkanek okołostawowych. W czasie wykonywania zabiegu nie wolno się ruszać. Ułożenie elektrod nie jest przypadkowe: w miejsce bólu przykleja się elektrodę czynną. Wyróżnia się następujące ułożenia elektrod: ułożenie szyjne, piersiowe górne, lędźwiowo-krzyżowe oraz piersiowo-lędźwiowe.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Prądy Traberta
15 min
20 zł

Elektrostymulacja

Zabieg wykonywany za pomocą specjalistycznego aparatu. Poprzez elektrody doprowadza się prąd do ciała pacjenta. W tym celu wykorzystuje się prąd o niskiej częstotliwości. Ma on na celu wywołanie skurczu w mięśniach, jak przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Wspomaga regenerację nerwów obwodowych.

Stosowanie elektrostymulacji przeciwdziała zanikowi mięśni, w rehabilitacji po porażeniach i niedowładach mięśni. Dzięki poddaniu mięśni działaniu prądu impulsowego, pobudza się mięśnie do pracy, zwiększa się dokrwienie w miejscu wokół elektrod, zwiększa się - lub utrzymuje na tym samym poziomie w przypadku zaniku mięśni – zakres ruchu. Zabiegi skutecznie reedukują mięśnie i przeciwdziałają atrofii.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Elektrostymulacja
15 min
20 zł

Wpadnij na nasze social media bądź z nami w stałym kontakcie lajkuj, komentuj, dołącz do rozmowy

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
Tarnów
Warszawa
Opole

Wyznacz trasę

Termy Gorce

Termy Gorce s.c. Poręba Wielka 875 GPS: 49.37.45N, 20.4.19E

Recepcja +48 570 008 500 recepcja@termygorce.pl