fbpx

Język:

PL
Leczenie ciepłem i światłem

Leczenie ciepłem i światłem

Strefa Odnowy: Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 19:00, Sobota od 9:00 do 19:00

Promieniowanie SOLLUX

Promieniowanie lampą Sollux zmniejsza napięcie mięśni oraz łagodzi ból docierając w głąb tkanek. Łagodzi nerwobóle, bóle po urazach kończyn lub kręgosłupa, stany zapalne, trudno gojące się rany. Ma szerokie zastosowanie lecznicze, m.im. przegrzewa tkanki, przygotowuje do rehabilitacji, zwiększa ukrwienie organizmu. Przyspiesza metabolizm i regenerację.

Lampa wyposażona jest w filtry ze szkła (w kolorach niebieskim i czerwonym). Każdy z filtrów ma inne działanie. Prowadzący terapię dobiera odpowiednie parametry, bazując na przeprowadzonej analizie dolegliwości pacjenta. Lampa sollux niebieska daje światło o właściwościach przeciwbólowych oraz łagodzi podrażnienia po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Zaś czerwona przepuszcza promienie świetlne czerwone i podczerwone, które działają rozgrzewająco. Łagodzi także stany zapalne i przyspiesza gojenie ran. Oba rodzaje światła działają miejscowo. Poddając się zabiegowi, można znakomicie przygotować ciało do kolejnego zabiegu, masażu lub ćwiczeń.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Promieniowanie SOLLUX
15 min
15 zł

Okłady borowinowe

Zabieg polega na obłożeniu całego ciała ciepłymi okładami z borowiny. Jest to torf zawierający składniki organiczne, m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, inne elementy roślinne, np. krzemionki, glinki, sole żelazowe oraz wapienne, a także składniki nieorganiczne (mineralne).

W działaniu zabiegów borowinowych na organizm ważną rolę odgrywa ich temperatura, wywołująca przegrzanie tkanek. Okłady przynoszą następujące efekty terapeutyczne: pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowy spadek ciśnienia krwi, następnie pobudzanie procesów przemiany materii. Składniki borowiny ułatwiają wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych. Działają przeciwbólowo, poprawiają ukrwienie ciała, zmniejszają napięcie mięśniowe. Borowina ma także działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Okłady borowinowe
15/30 min
35/50 zł

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa polega na oddziaływaniu poprzez skórę do głęboko umiejscowionych tkanek, wzmagając przepuszczalność błony komórkowej. Ultradźwięki łagodzą przewlekły ból oraz stany zapalne, zwłaszcza w okolicach kręgosłupa, ramion i barków, a także wspomagają leczenie rwy kulszowej, nerwobóli i wiele innych. Stymulują komórki do przyspieszenia procesów naprawczych poprzez oddziaływanie cieplne i mechaniczne.

Ultradźwięki stymulują komórki do przyspieszenia procesów naprawczych poprzez oddziaływanie termiczne (cieplne) i atermiczne (głównie mechaniczne). Zaleca się w przypadku ograniczenia ruchomości stawów z powodu przykurczu więzadeł, powięzi i innych podobnych problemów. Sonoterapia działa przeciwzapalnie w przewlekłej, późnej fazie procesu zapalnego, wspomaga naprawę uszkodzonych tkanek. Ultradźwięki aplikowane są na tzw. punkty wyzwalające (trigger points). Sonoterapia przyspiesza gojenie ran i zrost kostny, dzięki oddziaływaniu ultradźwiękami o specyficznych parametrach. Sonoterapia jest świetną alternatywą klasycznego masażu.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Ultradźwięki
do 8 min
15 zł

Fonoforeza

Jest to rodzaj sonoterapii, która poprzez wykorzystanie fal akustycznych wprowadza do organizmu lek (żel przeciwzapalny lub przeciwbólowy). W terapii dzięki ultradźwiękom następuje wchłanianie jonów leku do tkanek głębokich.

Mikromasaż działa miejscowo. Rozgrzewa tkankę, przyspiesza krążenie krwi i przyspiesza metabolizm. Równocześnie zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co pozwala na szybszą regenerację leczonego obszaru ciała. Fonoforeza sprawdza się u osób po urazach, cierpiących na zwyrodnienie stawów lub stany zapalne i innych uszkodzeniach układu kostno-szkieletowego, na bóle poamputacyjne, nerwobóle, zwapnienie tkanek, blizny, haluksy, ostrogi piętowe. Regularne stosowanie przynosi bardzo pozytywne efekty.

Nazwa
Czas
Cena
Kup
Fonoforeza
do 8 min
20 zł

Wpadnij na nasze social media bądź z nami w stałym kontakcie lajkuj, komentuj, dołącz do rozmowy

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
Tarnów
Warszawa
Opole

Wyznacz trasę

Termy Gorce

Termy Gorce s.c. Poręba Wielka 875 GPS: 49.37.45N, 20.4.19E

Recepcja +48 570 008 500 recepcja@termygorce.pl